reklama

West Coast road trip (2. časť)

Trasa druhej časti road tripu viedla cez Anaheim, Las Vegas, Hoover Dam, Grand Canyon a Phoenix do Tucsonu v Arizone. Posádka a auto ostali nezmenené. Dusty spája s Vegas množstvo spomienok, ale na druhej strane, Grand Canyon ešte nikdy nevidela. Pre mňa bolo všetko nové.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

V stredu musela Dusty odletieť na rokovanie do Chicaga, takze posádka bola kompletná až vo štvrtok podvečer. Čakanie som si spestril návštevou Disneylandu. Poviem vám, že to bola asi tá najsmutnešia časť môjho výletu. Celý čas som myslel na rodinu. Lucka by asi bola celá bez seba v rozprávkovom kráľovstve a Samko by bol hotový z áut a ponoriek. Manželku by som asi na roller coaster nedostal, ale aj tak by si iste našla pre seba nejakú atrakciu. Alebo by sme len tak stáli a pozerali, ako sa tešia naše deti. Ani zavolať som im nemohol, lebo už dávno spali. Náladu mi zlepšila až jazda na drevených lodičkách (Splash Mountain). Dievčina vpredu by po jazde určite vyhrala Miss mokré tričko. Absolvoval som ešte svoj prvý roller coaster a už som sa ponáhľal na letisko. Prespali sme v neďalekej Placentii.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ráno sme sa, bez dlhých rečí, vybrali priamo do Vegas. Zastávka iba na obed a spoločnú fotografiu s Roaldom Amundsenom (ako sa len ten, prepána, dostal do Mohavskej púšte). Ubytovali sme sa asi v strede medzi starým centrom mesta so známymi kasínami a novou časťou so známymi hotelmi. Najprv sme si to zamierili do downtownu (staré mesto). Asi štvorkilometrová púť bola olemovaná striptízovými barmi, menšími kasínami a svadobnými kaplnkami. Jedna z nich bola dokonca „drive thru". A všade samé nevesty. Nakoniec sme šťastne dorazili na hlavnú ulicu zábavy v starom meste (Fremont Street). Kasína, pouliční umelci, kvalitnejšie pánske kluby a, čuduj sa svete, plno rodín s malými deťmi. Samozrejme som neodolal a poď ho rovno do kasína. A už sa mi obrázky točili pred očami. A mašina hltala jeden dolár za druhým. Nakoniec som našťastie odchádzal v takom stave, v akom som prišiel. Podarilo sa mi totiž prestať hrať v okamihu, keď som čo-to vyhrával. Ako príležitostný hráč pokeru som si nenechal ujsť príležitosť navštíviť miesto konania Svetovej série, kasíno Binion. Pri večeri mi Dusty objasnila svoj vzťahu k Las Vegas. To mesto nenávidela. V čase konania Svetovej série (v máji) má totiž narodeniny a jej otec, čoby profesionálny hráč pokru, ich každý rok trávil vo Vegas. Priznala sa, že aj ona sa tým skúšala živiť, ale úspešnejší boli len jej dvaja bratia. Nenávisť časom vyprchala, ale trpké spomienky ostali. Na hotel sme sa vrátili, po dlhej prechádzke opusteným mestom, asi o polnoci. Keďže noc bola ešte mladá, vybrali sme sa, tentokrát autom, opačným smerom. Tam bolo to nablýskané Vegas ako z filmu. Obrovské hotely, farebné svetlá, plno ľudí. Po dvoch hodinách sme však už mali dosť a vrátili sa naspäť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V živote to tak chodí, že veľké očakávania prinesú sklamanie a naopak obyčajné veci často príjemne prekvapia. Mal to byť len obyčajný presun od jednej atrakcie (Las Vegas) k druhej (Grand Canyon), ale vykľul sa z toho zaujímavý výlet na Hoover Dam. Mohutná priehrada na hraniciach Nevady a Arizony patrí, podľa BBC, medzi sedem priemyselných divov sveta. Atmosféru dokresľuje ešte nedokončený most ponad rieku Colorado. A to všetko s plnou turistickou podporou, ako inak. K tomu príjemné počasie a výlet ako vyšitý. S blížiacim sa Grand Canyonom sa poveternostné podmienky rapídne zhoršovali. Keď sme došli do Flagstaffu (nadmorská výška viac ako 2000 metrov), zúrila už riadna snehová metelica. Aj sme uvažovali, či nedeľňajší výlet nezrušíme.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Nakoniec sme išli, ale Grand Canyon sme takmer nevideli. Už pri vstupe nás varovali, že peniaze kvôli zlému počasiu nevracajú. Dorazili sme na prvé vyhliadkové miesto a nič. Husté sneženie a viditeľnosť tak dvadsať metrov. Ako sme tak stáli v príjemne vyhriatej turistickej rozhľadni, sneženie na chvíľu ustalo a pred nami sa na desať minút kaňon čiastočne ukázal, ale bolo to žalostne málo. Ani na druhom vyhliadkovom mieste sme viac šťastia nemali. Nuž nie je každý deň nedeľa. Sklamaní sme vyrazili smerom na Phoenix. Snežiť resp. pršať prestalo až keď sme zišli z hôr. Aj teplota sa zvýšila. Čírou náhodou sme pri ceste objavili ďalšie historické pamätné miesto. Montezumov hrad zo siedmeho storočia, vybudovaný priamo v skalnatom brale. Aspoň že tak.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Cesta z Phoenixu do Tucsonu bola zaujímavá len, na Arizonu veľmi zriedkavou, búrkou. Aj keď po predchádzajúcich skúsenostiach, rečiam o slnečnej Arizone už veľmi neverím. Celý nasledujúci pracovný týždeň sme boli ubytovaní v krásnom rezorte na upätí Catalina Mountains. Posledný voľný deň nášho turné po západnom pobreží sme ešte využili na krátku návštevu týchto hôr. Dole kaktusový les a 25°C, hore lyžiarske stredisko a 0°C. Aké charakteristické pre celý náš road trip. Celkovo sme prešli asi 1100 míľ čo je približne 1800 kilometrov.

Fotky

Adrián Benko

Adrián Benko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  11x

"wikipozitívny", ale inak normálny ajťák z Košíc (pôvodom zo Sniny) Zoznam autorových rubrík:  PrácaPrírodaWikipédiaNezaradenéTesla

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu